Поради щодо вертикального озеленення власного подвір’я

Вид ландшафтного дизайну, де для декорування вертикальних конструкцій використовуються виткі рослини чи ліани, має назву вертикальне озеленення. Окрім естетичної привабливості, так звані «зелені стіни», несуть і практичну користь – захищають будівлю від потрапляння значної кількості пилу, надмірного шуму та сонячних променів.

 

Зазначений вид озеленення не обмежується застосуванням на вулиці. Вертикальне озеленення можна з легкістю практикувати всередині приміщення у вигляді перегородок, картин чи арок. Нижче ми детальніше розкажемо про створення вертикального озеленення на вулиці.

 

Використовуючи для озеленення старий паркан, недобудовані об’єкти чи понівечені стіни різних будівель, можна не лише повернути їм естетичний вигляд, а й створити куточок для захисту від непогоди.

           

Перед посадкою рослин, потрібно якісно підготувати ґрунт. З цією метою в землі викопують траншею шириною від 40 до 100 см, глибиною 30-50см, в залежності від оозміру кориневої системи рослини. При надмірній вологості грунту на дно траншеї висипають дренажний шар (керамзит, щебінь тощо). Необхідно слідкувати за дотриманням мінімальної відстані між рослинами та стіною – не менше 30 см, а також за тим, аби корінь рослини не розміщувався під навісом, оскільки за таких умов туди не буде потрапляти вода.

           

Не менш важливою умовою успішного проведення вертикального озеленення є правильний вибір рослин залежно від місця їх висадження на ділянці: для північної сторони найкраще обрати плющ, для південної – жимолость, клематіси або витку троянду, для східної чи західної – гортензію, дівочий виноград.

 

При створенні «зеленої стіни» необхідно обов’язково пам’ятати про додаткові елементи (опори, кільця), за допомогою яких рослини матимуть змогу витись по конструкції, повністю покриваючи її. Часто для цього використовують різні каркаси з металевого дроту, дерев’яні решітки тощо. На сьогодні існує велика кількість різних видів декорацій, здатних виконати функцію додаткової опори, які ідеально доповнять інтер’єр подвір’я, саду чи присадибної ділянки: арки, триніжки, стіни-перегородки та інші.

 

Якщо ж Ви вирішили озеленити потрібну стіну власними руками, то можна використати дерев’яну решітку. Для цього потрібно змайструвати дерев’яний каркас, оббити його дошками шириною 2-3 см, та встановити на стіну. Задля вільного росту рослин між стіною та конструкцією необхідно залишити певний простір.

0