Хвойні рослини в ландшафтному дизайні

На сьогоднішній день хвойні рослини в ландшафтному дизайні надзвичайно популярні. Важко уявити гармонійний сад без них. Ми любимо їх за невибагливість, витривалість, стійкість до засухи та морозів і, звичайно ж, за високу декоративність. В зимовому саду вони, взагалі, безцінні, але і на фоні літнього різнобарв’я насичена зелень хвойних не буде зайвою

У ландшафтному дизайні при використанні вічнозелених рослин важливо враховувати їх розростання, форму крони та колір, що допоможе уникнути монотонності ділянки. Сьогодні асортимент їх просто величезний і може задовольнити будь-яку забаганку. Серед них є карлики, висота яких ніколи не перевищує одного метра, а є могутні дерева. Відмінності в межах одного виду часто вельми значні і виражаються не лише забарвленням, але й різною формою та розміром. У більшості випадків хвойні рослини вічнозелені, однак серед них є види, які скидають хвою взимку. Крона цих рослин легко переносить стрижку, що дозволяє формувати з неї різні фігурні композиції.

Хвойні дерева і чагарники додають в ландшафт нових відтінків і кольору. Використовуються вони в різних композиціях: для створення живоплотів, в одиночних і групових посадках, в міксбортерах, а також для контейнерного озеленення. Навіть одне-єдине вдало розміщене хвойне дерево може повністю змінити і покращити вигляд саду.

На додаток до декоративності, хвойні рослини наповнюють повітря особливим ароматом та мають лікувальні властивості. 

0