Ландшафтне проектування

Перед тим, як почати роботи над покращенням та озелененням території потрібно пройти підготовчий етап, а саме – проектування.

Етапи робіт по ландшафтному проектуванні:

1.Концептуальний етап:

  • зустріч з Замовником та виїзд на об’єкт, обговорення концепції, складання завдання на проектування;
  • заміри ділянки, збір вихідних даних та складання опорного плану;
  • створення ескізної пропозиції;
  • зустріч з Замовником, внесення корективів до ескізної пропозиції (при необхідності) та її остаточне затвердження

2.Складання договору та внесення завдатку у розмірі 50% від вартості проекту

3.Технологічний етап:

  • згідно затвердженого ескізного проекту виконуються робочі креслення – робочий проект
  • Здача проекту. Остаточний розрахунок.

Термін виконання проекту в середньому складає 21 робочий день, але може змінюватись в залежності від тривалості затвердження тих чи інших етапів проектування, інтенсивності зустрічей з Замовником, втручання сторонніх людей і т.п.

Ціноутворення  на проектні роботи – важке питання. Але потрібно пам’ятати, що ландшафтний проект –  це окремий продукт на ринку, тому виконується за гроші. Якщо Ви хоче взяти ескізи додому та показати іншим членам сім’ї для узгодження, то за таку послугу повинна вноситись передоплата.

Під вихідними даними розуміють геодезичну зйомку об’єкту, дані про підземні та надземні споруди і комунікації, матеріали про стан ґрунту, водойм, атмосферного повітря, геологічних умов, флори, фауни, наявність об’єктів природоохоронного фонду, інформацію про наявність джерел води. Всі ці дані потрібно дізнатись у відповідних службах, а потім передати нашому проектанту.

Геодезична зйомка – дуже важливий елемент. Без неї можна зробити проект лише невеличкої ділянки. Цей документ потрібен, щоб визначити кордони території згідно з документами, рельєфні відмітки та будівлі розміщені на ділянці. За допомогою геодезичної зйомки можна вирішити проблему стічних вод та визначити вигідне місце для розміщення нових елементів ландшафту..

Ще одним вагомим критерієм у проектуванні є комплексний аналіз ґрунту. Він включає в себе дані про кислотність ґрунту, механічний склад, електропровідність, органічні речовини, наявність азоту, фосфору, калію та інших мікроелементів.

Після збору вихідних даних потрібно переходити до архітектурно-планувального завдання (або АПЗ). АПЗ включає в себе загальні потреби, інженерно-технічні потреби, список Ваших побажань і вимог, Ваші естетичні вподобання, вимоги до посадкового матеріалу.

На наступному етапі ми переходимо безпосередньо до проектних робіт. Це поняття включає в себе наступні етапи: план-графік з проектування, план-графік фінансування, розробка ескізного проекту, розробка робочого проекту, підготовка кошторису, затвердження проекту, фінальний розрахунок.

Ескізний проект включає в себе генеральний план та 3D види об’єкта. А робоча документація складається з таких креслень: генплан, розбивочне креслення, конструкції одягу для транспортно-пішохідних шляхів та майданчиків, план системи поливу, план розміщення ліхтарів, дендрологічний план, асортиментна відомість, розробка МАФ-ів, специфікації.

Такий процес роботи просто необхідний, щоб не забути потрібних деталей та не допустити помилок в майбутньому. На жаль, замовники не завжди розуміють всю цінність та доцільність проекту благоустрою та озеленення території, роблять роботи частково, тому й не мають відмінного результату. Не повторюйте чужих помилок!

 

0